Telšių apylinkės teismo nutartis

2026-09-29 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. eII-94-671/2026

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Telšių apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2026-09-29
Bylos Nr.
eII-94-671/2026
Teisminio proceso Nr.
4-29-3-16647-2026-2
Bylos rūšis
Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Teisėjas
Audronė Alčauskienė
Institucija
Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. eII-94-671/2026Teisminio proceso Nr. 4-49-3-16647-2026-2Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6 (S)
TELŠIŲ APYLINKĖS TEISMASN U T A R T I S2026 m. rugsėjo 29 d.Telšiai

Telšių apylinkės teismo Telšių rūmų teisėja Audronė Alčauskienė teismo posėdyje, rašytinio proceso tvarka, administracinio nusižengimo byloje pagal J. B. skundą dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2026 m. birželio 5 d. priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK: (duomenys neskelbtini) panaikinimo, išsprendė skundo priėmimo klausimą.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

2026 m. rugsėjo 29 d. Telšių apylinkės teismo Telšių rūmuose gautas persiųstas pareiškėjos J. B. skundas dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2026 m. birželio 5 d. priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK: (duomenys neskelbtini)panaikinimo, kuriuo ji buvo nubausta pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau ir ANK) 417 straipsnio 4 dalį.

Šalies argumentai

Pareiškėja prašo atnaujinti skundo padavimo terminą, nurodo, jog el. laiško apie šį nusižengimą negavo, o apie paskirtą nuobaudą sužinojo tik įėjusi į VMI paskyrą. Transporto priemonę vairavo ne ji, o kitas asmuo.

Motyvuojamoji dalis

Prašymas atnaujinti skundo padavimo terminą netenkintinas.

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsnis numato, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

ANK nėra išvardintas sąrašas priežasčių, kurios laikomos svarbiomis – kiekvienu konkrečiu atveju šį klausimą sprendžia teismas, įvertinęs pateiktų aplinkybių visetą. Pažymėtina, kad praleistas skundo padavimo teismui terminas gali būti atnaujinamas tik išimtiniais atvejais, jeigu jo praleidimo priežastys objektyviai buvo svarbios, t. y. objektyvios, nuo pareiškėjo valios nepriklausiusios aplinkybės, sutrukdžiusios asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti skundą. Tuo pačiu sprendžiant klausimą dėl praleisto termino atnaujinimo, būtina įvertinti aplinkybių visumą, t. y. nurodomų priežasčių pobūdį, kreipimosi į teismą operatyvumą po priežasčių, sutrukdžiusių laiku paduoti skundą, išnykimo, suinteresuoto asmens elgesio rūpestingumo, apdairumo aspektus, kitas reikšmingas aplinkybes, taip pat atsižvelgti į protingumo, sąžiningumo bei teisingumo kriterijus ir pan.

Iš administracinio nusižengimo bylos medžiagos nustatyta, kad J. B. administracinio nusižengimo protokolas buvo surašytas 2026 m. balandžio 21 d. Protokolas su administraciniu nurodymu ir Pranešimas transporto priemonės savininkui ar valdytojui tą pačią dieną buvo išsiųstas el.paštu (duomenys neskelbtini) . Nutarimas administracinio nusižengimo byloje buvo priimtas 2026 m. birželio 5 d. ir išsiųstas paminėtu pareiškėjos elektroninio pašto adresu.

2026 m. birželio 5 d. priimto nutarimo apskundimo terminas baigėsi 2026 m. birželio 29 d., o apeliacinis skundas dėl Institucijos nutarimo buvo gautas tik 2026 m. rugsėjo 25 d., tai yra praleidus nutarimo apskundimo terminą beveik tris mėnesius.

Pareiškėja prašo atnaujinti skundo padavimo terminą tuo pagrindu, jog nutarimo iš viso negavo ir apie paskirtą baudą sužinojo atsitiktinai per VMI. Šios pareiškėjos nurodytos aplinkybės niekuo nėra pagrįstos.

Už Lietuvos Respublikos Gyventojų registre ar valstybės informacinėse sistemose ar registruose, kurie naudojami elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms vykdyti, pateikiamos informacijos teisingumą atsako informaciją pateikęs asmuo. Institucija, priėmusi nutarimą, išsiuntė jį pareiškėjos valstybės informacinėse sistemose nurodytu elektroninio pašto adresu ir toks įteikimo būdas yra tinkamas. Pažymėtina, jog pareiškėja naudodama būtent šį elektroninio pašto adresą pateikė skundą administracinio nusižengimo byloje, kas rodo, jog elektroninio pašto adresas yra teisingas ir funkcionuojantis.

Įstatymų leidėjas, nustatydamas terminus procesiniams veiksmam atlikti, siekia užtikrinti teisinių santykių stabilumą. Aplinkybė, kad pareiškėja elgėsi nepakankamai atidžiai ir rūpestingai, netikrino informacijos, gaunamos elektroniniu paštu, negali būti pripažįstama svarbia priežastimi, dėl ko buvo praleistas terminas skundui paduoti.

Teismas nenustatė jog terminas paduoti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, todėl atsisakytina atnaujinti skundo padavimo terminą ir skundą atsisakytina priimti (ANK 623 straipsnis, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 1 dalimi, 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi,

nutaria:

atsisakyti atnaujinti terminą skundui paduoti dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2026 m. birželio 5 d. priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK: (duomenys neskelbtini) panaikinimo.

Atsisakyti priimti skundą.

Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Telšių apylinkės teismą.

Teisėja Audronė Alčauskienė