Šiaulių apylinkės teismo nutartis

2026-09-09 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-298-1183/2026

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Šiaulių apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2026-09-09
Bylos Nr.
II-298-1183/2026
Teisminio proceso Nr.
4-36-3-15513-2026-1
Bylos rūšis
Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Teisėjas
Donatas Dauginis
Institucija
Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kategorijos
  • 21.8.3pavadinimo nepavyko patikrinti
  • 21.8.6pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-298-1183/2026 Teisminio proceso Nr. 4-36-3-15513-2026-1 Procesinio sprendimo kategorija 21.8.3; 21.8.6. (S)
ŠIAULIŲ APYLINKĖS TEISMASN U T A R T I S2026 m. rugsėjo 9 d. Šiauliai

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Donatas Dauginis, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo E. G. prašymą dėl termino, skundui dėl Policijos departamento prie VRM Kelių policijos valdybos (toliau – ir Institucija) 2026 m. liepos 24 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini) (toliau – ir Nutarimas) paduoti, atnaujinimo klausimą, ir

Aprašomoji dalis

nustatė:

Institucijos Nutarimu E. G. nubaustas 60 Eur bauda už administracinio nusižengimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 416 straipsnio 3 dalyje, padarymą. 2026 m. rugsėjo 4 d. Šiaulių apylinkės teisme gautas 2026 m. rugsėjo 1 d. E. G. skundas dėl Institucijos Nutarimo pakeitimo, kartu prašant atnaujinti praleistą Nutarimo apskundimo terminą, teigiant, kad negavo nei pirmos baudos, nei el. laišku, nei paštu.

Motyvuojamoji dalis

Prašymas atmestinas

Žemesnės instancijos teismas

ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

ANK 573 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad registruotoji pašto siunta siunčiama į asmens oficialiai deklaruotą gyvenamąją vietą arba kitą žinomą asmens gyvenamąją vietą, arba jo darbovietę, arba mokymo įstaigą, arba Užimtumo tarnybą prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Užimtumo tarnyba), jeigu asmuo yra registruotas bedarbiu, išskyrus atvejus, kai šaukimai įteikiami administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims atvykus į instituciją, kurios pareigūnas atliko administracinio nusižengimo tyrimą. <...> Šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims gali būti siunčiami elektroniniu paštu, kai asmenys elektroninio pašto adresą nurodė Lietuvos Respublikos gyventojų registre (toliau – Gyventojų registras) ar valstybės informacinėse sistemose ar registruose, kurie naudojami elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti.

Pažymėtina, jog procesinis terminas – įstatymo arba teismo nustatytas laikas, per kurį teismas, dalyvaujantys byloje ir kiti asmenys privalo arba gali atlikti tam tikrus procesinius veiksmus. Procesiniai terminai įpareigoja teismą veikti operatyviai, jie turi užtikrinti, kad bylos nagrinėjimas nebus vilkinamas, teismo procesas bus greitas, taip pat įpareigoja ir proceso dalyvius – proceso greitumas priklauso ir nuo to, kaip jie laikosi nustatytų terminų, ar nepiktnaudžiauja savo teisėmis, tam, kad ginčas teisme būtų išspręstas operatyviai ir ekonomiškai. Praleistas terminas skundui paduoti laikytinas esminiu skundo padavimo tvarkos pažeidimu. Įstatymų leidėjas praleisto termino atnaujinimo galimybę sieja su svarbiomis priežastimis. Teismo diskrecijai paliekama spręsti, kokias priežastis pripažinti svarbiomis, atsižvelgiant į faktines konkrečios bylos aplinkybes. Kadangi įstatymų leidėjas, nustatydamas terminus procesiniams veiksmams atlikti, siekia užtikrinti teisinių santykių stabilumą, praleistas terminas gali būti atnaujinamas tik išimtiniais atvejais, jeigu jo praleidimo priežastys tikrai buvo svarbios, išskirtinės. Teismų praktikoje nuosekliai laikomasi pozicijos, kad priežastimis, kurių pagrindu gali būti atnaujintas praleistas terminas skundui paduoti, laikytinos tik tos aplinkybės, kurios objektyviai trukdė ar sudarė kliūtis pareiškėjui realizuoti teisę kreiptis į teismą, kuriomis galima pagrįsti visą termino skundui paduoti praleidimo laikotarpį ir kurios yra patvirtintos įrodymais. Įstatyme numatytas neilgas terminas skundui paduoti įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą nutarimą, šia savo procesine teise naudotis itin operatyviai, atidžiai, rūpestingai bei sąžiningai, nes priešingu atveju jų procesinė teisė teikti byloje skundą nebus ginama.

Žemesnės instancijos teismas

Iš teismui pateiktos bylos medžiagos matyti, kad E. G. atžvilgiu 2026 m. liepos 24 d. Institucija priėmė nutarimą administracinio nusižengimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini), kuriuo E. G. buvo nubaustas pagal ANK 416 straipsnio 3 dalį. Šis Nutarimas E. G. buvo išsiųstas jo naudojamu ir valstybės informacinėje sistemoje, konkrečiai mokesčių mokėtojų registre (MMR), nurodytu elektroninio pašto adresu (duomenys neskelbtini) tą pačia dieną, tai yra 2026 m. liepos 24 d., sistemoje nurodoma, kad dokumentas išsiųstas, duomenų, kad minėtas pašto adresas neveiktų – nėra, pats E. G. savo prašyme bei pridėtame skunde taipogi nenurodė, kad minėtas elektroninio pašto adresas priklausytų ne jam, būtų nenaudojamas ar būtų neveikiantis, todėl minėto nutarimo apskundimo laikas pradedamas skaičiuoti kaip tai numatyta ANK 623 straipsnyje, tai yra nuo nutarimo išsiuntimo dienos – 2026 m. liepos 24 d. Iš šių duomenų matyti, kad paskutinė diena skundui pateikti buvo 2026 m. rugpjūčio 14 d. (šį terminą vertinant palankiausiu pareiškėjui įmanomu būdu). Kartu teismas pažymi, kad iš bylos duomenų matyti, jog E. G. netgi skundą bei prašymą dėl termino atnaujino pateikė būtent iš elektroninio pašto (duomenys neskelbtini), kas tik patvirtina, kad šiuo paštu pareiškėjas buvo tinkamai ir laiku informuotas apie jo atžvilgiu priimtą Institucijos nutarimą.

Teismo vertinimu E. G. skundą dėl Institucijos Nutarimo pateikė praleidęs ANK 623 straipsnyje numatytą 20 dienų nutarimo apskundimo terminą, nes tiek skundas, tiek prašymas pateikti 2026 m. rugsėjo 1 d. Kartu teismas pažymi, kad nei iš bylos medžiagos, nei iš prašyme bei skunde dėstomų argumentų negalima nustatyti ir (ar) įžvelgti kokių nors pateisinamų, objektyvių priežasčių, kurios galėjo realiai sutrukdyti E. G. laiku ir operatyviai pasinaudoti įstatyme numatyta nutarimo apskundimo galimybe laiku, pats E. G. nei prašyme, nei skunde nenurodė jokių aplinkybių ir duomenų, kodėl terminas buvo praleistas.

Šiame kontekste pažymėtina ir tai, kad įstatymo numatyta teisė kreiptis į teismą dėl pažeistos teisės gynimo nėra absoliuti. Siekiant garantuoti teisinių santykių stabilumą, užtikrinti teisinių santykių dalyviams apibrėžtumą, įstatymas nustato laiko tarpą, per kurį valstybė garantuoja pažeistos teisės gynybą. Sprendžiant termino praleidimo klausimą, būtina užtikrinti, kad nebūtų piktnaudžiaujama suteiktomis teisėmis, todėl reikia atsižvelgti į sąžiningo, atidaus ir rūpestingo asmens elgesio standartus. Asmuo pats turi rūpintis tinkamu savo teisių įgyvendinimu ir pažeistos teisės gali būti ginamos tik tada, kai asmuo elgiasi sąžiningai, apdairiai ir rūpestingai, o svarbios termino praleidimo priežastys yra nuo asmens valios nepriklausančios objektyvios aplinkybės, sutrukdžiusios asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti apeliacinį skundą, taip pat proceso teisės normų pažeidimas, jei dėl to asmens galimybės realizuoti apeliacijos teisę buvo nepagrįstai suvaržytos (Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartys bylose Nr. N575-118/2013, Nr. N-1-1932/2007, Nr. N-1-1218/2007).

Atsižvelgiant į tai, kad E. G. praleido 2026 m. liepos 24 d. Institucijos priimto Nutarimo apskundimo terminą, byloje nėra jokių šio termino praleidimą pateisinančių ir objektyvių aplinkybių, taipogi byloje nėra duomenų, kad skundą pateikęs asmuo, siekdamas apginti savo teises elgėsi atidžiai, rūpestingai ir sąžiningai, E. G. prašymas dėl termino skundui paduoti atnaujinimo, atmestinas.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu,

nutaria:

atsisakyti atnaujinti 2026 m. liepos 24 d. Policijos departamento prie VRM Kelių policijos valdybos nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini) apskundimo terminą E. G. Nutartis per 10 kalendorinių dienų nuo jos kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per bet kuriuos Šiaulių apylinkės teismo rūmus.

Teisėjas Donatas Dauginis