- Teismas
- Šiaulių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2026-08-07
- Bylos Nr.
- II-249-899/2026
- Teisminio proceso Nr.
- 4-70-3-15968-2026-3
- Bylos rūšis
- Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Teisėjas
- Bronius Vinciūnas
- Institucija
- Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariatas
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Bronius Vinciūnas, rašytinio proceso tvarka spręsdamas nepilnamečio G. R. atstovės pagal įstatymą D. V., gyv. (duomenys neskelbtini), skundo priėmimo klausimą, ir susipažinęs su administracinio nusižengimo bylos medžiaga,
Aprašomoji dalis
nustatė:
2025 m. rugsėjo 19 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriuje gautas pranešimas apie tai, kad Šiauliuose įvyko eismo įvykis, kurio metu nepilnametis G. R., važiavęs su dviračiu iš keliuko į gatvę, trenkėsi į prie sankryžos stovinčią transporto priemonę „Peugeot 3008“, valst. Nr. (duomenys neskelbtini), kurią vairavo S. P..
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Trečiojo veiklos skyriaus vyresniosios tyrėjos V. P. 2026 m. kovo 25 d. nutarimu Nr. (duomenys neskelbtini) administracinio nusižengimo teisena nutraukta, konstatavus, kad veiką padarė jaunesnis nei 16 metų asmuo.
2026 m. liepos 20 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariate gautas nepilnamečio G. R. atstovės pagal įstatymą D. V. skundas dėl minėto nutarimo panaikinimo. Skunde, be kita ko, nurodyta, kad 2026 m. liepos 1 d. prisijungusi prie Administracinių nusižengimų registro sistemos, pamatė, kad yra įkeltas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Trečiojo veiklos skyriaus vyresniosios tyrėjos V. P. 2026 m. kovo 25 d. nutarimas Nr. (duomenys neskelbtini). Kitomis formomis minimas nutarimas jai nebuvo įteiktas. Kadangi apie nutarimą sužinojo tik 2026 m. liepos 1 d., todėl skundas teikiamas 2026 m. liepos 20 d., jos manymu, nepraleidžiant apskundimo termino.
Skundas nepriimtinas.
ANK 623 straipsnis įtvirtina nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo terminą ir numato, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Nors pareiškėja teigia, kad tik 2026 m. liepos 1 d. prisijungusi prie Administracinių nusižengimų registro sistemos, pamatė, kad yra įkeltas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Trečiojo veiklos skyriaus vyresniosios tyrėjos V. P. 2026 m. kovo 25 d. nutarimas Nr. (duomenys neskelbtini), kitomis formomis minimas nutarimas jai nebuvo įteiktas, tokie teiginiai prieštarauja byloje esantiems duomenims.
Motyvuojamoji dalis
Iš administracinio nusižengimo bylos medžiagos matyti, kad nutarimas Nr. (duomenys neskelbtini, kuriuo administracinio nusižengimo teisena nutraukta, konstatavus, kad veiką padarė jaunesnis nei 16 metų asmuo, priimtas 2026 m. kovo 25 d. Kaip rodo Administracinių nusižengimų registro duomenys, D. V. šis dokumentas buvo išsiųstas el. paštu (duomenys neskelbtini) (toks, koks ir nurodytas skunde) 2026 m. kovo 31 d. 09.43 val. Šį nutarimą D. V. turėjo teisę apskųsti per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo dienos, t. y. taip, kaip nustatyta ANK 623 straipsnyje. Paskutinė skundo padavimo diena buvo 2026 m. balandžio 21 d., tačiau skundas policijos įstaigoje gautas tik 2026 m. liepos 20 d., t. y. praleidus minėtą terminą beveik 2 mėnesiais. Paminėtina ir tai, kad kartu su skundu D. V. teismui nepateikė prašymo atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti, taip pat nepateikė jokių duomenų, pagrindžiančių termino skundui paduoti praleidimo priežastis.
Esant tokioms aplinkybėms, skundas nepriimtinas, kartu informuojant D. V., kad ji turi teisę pakartotinai kreiptis į Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus, prašydama atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą, jei jį praleido dėl svarbių priežasčių, bei pateikdama tai patvirtinančius įrodymus.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis tuo, kas išdėstyta, ir Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 str., 626 str., teismas,
nutaria:
atsisakyti priimti nepilnamečio G. R. atstovės pagal įstatymą D. V. 2026 m. liepos 20 d. skundą dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Trečiojo veiklos skyriaus vyresniosios tyrėjos V. P. 2026 m. kovo 25 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) panaikinimo. Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui, atskirąjį skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismą.