- Teismas
- Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2026-06-11
- Bylos Nr.
- eCIK-574/2026
- Teisminio proceso Nr.
- 2-68-3-01813-2024-0
- Bylos rūšis
- civilinė byla
- Instancija
- Kasacinė instancija
- Teisėjai
- Agnė Tikniūtė, Donatas Šernas, Eglė Zemlytė
- Ieškovas
- D. A., V. A., Z. A.
Nr. DOK-2004 Teisminio proceso Nr. 2-68-3-01813-2024-0 Procesinio sprendimo kategorija: 3.3.3.4 (S)
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus atrankos kolegija, susidedanti iš teisėjų Donato Šerno (kolegijos pirmininkas), Agnės Tikniūtės ir Eglės Zemlytės,
susipažinusi su 2026 m. gegužės 27 d. gautu ieškovų D. A., V. A. ir Z. A. kasaciniu skundu dėl Vilniaus apygardos teismo 2025 m. rugsėjo 9 d. nutarties peržiūrėjimo ir prašymu atnaujinti terminą kasaciniam skundui paduoti,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – ir CPK) 345 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad kasacinis skundas gali būti paduotas per tris mėnesius nuo skundžiamo sprendimo, nutarties įsiteisėjimo dienos. Pareiškimas dėl praleisto termino atnaujinimo negali būti tenkinamas, jeigu jis paduotas praėjus daugiau kaip šešiems mėnesiams nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos (CPK 345 straipsnio 2 dalis). Kasaciniu skundu skundžiama Vilniaus apygardos teismo 2025 m. rugsėjo 9 d. nutartis įsiteisėjo nuo jos priėmimo dienos (CPK 331 straipsnio 6 dalis), o ieškovai D. A., V. A. ir Z. A. kasacinį skundą padavė 2026 m. gegužės 27 d., t. y. praėjus šešių mėnesių naikinamajam terminui nuo teismo nutarties sprendimo įsiteisėjimo dienos (terminas baigėsi 2026 m. kovo 9 d.), kuris negali būti atnaujintas, todėl kasacinį skundą atsisakytina priimti (350 straipsnio 2 dalies 1 punktas).
Atrankos kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 350 straipsnio 1 dalimi, 2 dalies 1 punktu ir 4 dalimi,
Rezoliucinė dalis
nutaria:
Kasacinį skundą atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiems asmenims. Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.