Panevėžio apylinkės teismo nutartis

2026-08-21 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-331-1001/2026

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2026-08-21
Bylos Nr.
II-331-1001/2026
Teisminio proceso Nr.
4-8-3-16060-2026-8
Bylos rūšis
Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Teisėjas
Ilona Kvalitaitė
Pareiškėjas
(duomenys neskelbtini)
Institucija
Valstybės įmonė Registrų centras
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-331-1001/2026Teisminio proceso Nr. 4-8-3-16060-2026-8Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.2; 21.8.6;
PANEVĖŽIO APYLINKĖS TEISMASN U T A R T I S2026 m. rugpjūčio 21 d.Panevėžys

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Ilona Kvalitaitė, susipažinusi su pareiškėjo (duomenys neskelbtini) atstovės advokatės Donatos Juozumienės skundu dėl Valstybės įmonės ,,Registrų centras“ 2026-03-30 nutarimo administracinio nusižengimo byloje,

Aprašomoji dalis

nustatė:

skundžiamu pareiškėjas Rimantas nubaustas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 223 straipsnio 2 dalį 600 Eur bauda už tai, kad, būdamas UAB „(duomenys neskelbtini)“ vadovu, per nustatytą terminą nepateikė Juridinių asmenų registro tvarkytojui bendrovės 2024 metų metinių finansinių ataskaitų rinkinio.

Šalies argumentai

Pareiškėjas skundžia šį nutarimą ir kartu prašant teismo atnaujinti skundo padavimo terminą. Pareiškėjas apskundimo praleidimo terminą motyvuoja tuo, kad pareiškėjas neįgalus, neturi galimybės aktyviai dalyvauti įmonės veikloje, neturi fizinių galimybių naudotis kompiuteriu, tikrinti bendrovės elektroninį paštą, todėl negalėjo laiku sužinoti apie priimtą sprendimą administracinio nusižengimo byloje, apie jį sužinojo, tik 2026-06-30, kai jam įteiktas antstolio patvarkymas išieškoti baudą.

Motyvuojamoji dalis

Prašymas atnaujinti skundo padavimo terminą netenkintinas.

ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. ANK 626 straipsnio 3 dalyje nustatyti atvejai, kai apylinkės teismas gali atsisakyti priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje. Vienas iš atvejų yra tada, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir nesant prašymo šio termino atnaujinti arba atmetus prašymą atnaujinti terminą.

Pareiškėjui 2026-02-05 surašytas administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu, kuriame nurodytas bylos nagrinėjimo laikas, vieta, tvarka. Protokolas su administraciniu nurodymu išsiųstas viešai deklaruojamu bendrovės el. pašto adresu (duomenys neskelbtini) . Tokia procesinių dokumentų išsiuntimo tvarka numatyta ANK 573 straipsnio 1 dalyje.

Pareiškėjas į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą neatvyko. 2026-03-30 jam priimtas skundžiamas nutarimas, kuris priėmimo dieną išsiųstas pareiškėjui tuo pačiu el. pašto adresu (duomenys neskelbtini) . Nutarime pareiškėjui išaiškinta jo apskundimo tvarka ir terminas. Pareiškėjas, kaip bendrovės vadovas, privalo periodiškai tikrinti bendrovės el. paštą. Teismas pripažįsta, kad pareiškėjui procesiniai dokumentai išsiųsti ir įteikti tinkamai.

Pareiškėjui skundo padavimo terminas baigėsi 2026-04-20. Pareiškėjas skundą pateikė 2026-08-12, t. y. praėjus daugiau kaip trims mėnesiams nuo skundo padavimo termino pabaigos.

Pareiškėjas prašymą atnaujinti skundo padavimo terminą motyvuoja savo sveikatos būkle. Teismas atsižvelgia į tai, kad pareiškėjas yra ilgametis bendrovės vadovas, jai vadovaujantis nuo 2003-11-14, jo pateiktuose medicininiuose dokumentuose nurodyta, kad jis yra sąmoningas ir orientuotas. Tai, kad pareiškėjas sunkiau vaikšto, jam neturi sutrikdyti pasitikrinti elektroninį paštą. Taigi, medicininiai duomenys nepatvirtina, kad pareiškėjas visą skundo padavimo terminą dėl sveikatos būklės objektyviai negalėjo susipažinti su jam siunčiamais procesiniais dokumentais. Teismas neturi pagrindo spręsti, kad nagrinėjamu atveju vykdoma teisės aktams prieštaraujanti veikla, t. y. kad pareiškėjas tėra fiktyvus bendrovės vadovas, jo vardu bendrovei vadovauja kiti asmenys, o atsakomybė už bendrovės veiklą perkeliama pareiškėjui, bendrovei realiai vadovaujantys asmenys, sužinoję apie pareiškėjui skirtas sankcijas, remdamiesi jo sveikatos būkle, prašo mažinti šias sankcijas.

Apibendrindama teismas sprendžia, kad objektyvios kliūtys, trukdžiusios pareiškėjui per įstatymo nustatytą terminą ginti savo teises ir interesus, nenustatytos, laikytina, kad jis apskundimo terminą praleido dėl subjektyvių, tik nuo jo valios priklausančių priežasčių, todėl skundo padavimo terminas neatnaujintinas ir skundas nepriimtinas.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,

nutaria:

netenkinti pareiškėjo (duomenys neskelbtini) atstovės prašymo atnaujinti skundo dėl Valstybės įmonės ,,Registrų centras“ 2026-03-30 nutarimo administracinio nusižengimo byloje padavimo terminą ir šį jo skundą atsisakyti priimti.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose.

Teisėja Ilona Kvalitaitė