Panevėžio apylinkės teismo nutartis

2026-08-18 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-329-1001/2026

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2026-08-18
Bylos Nr.
II-329-1001/2026
Teisminio proceso Nr.
4-8-3-16053-2026-0
Bylos rūšis
Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Teisėjas
Ilona Kvalitaitė
Pareiškėjas
TRA1
Institucija
Policijos departamento Kelių policijos valdyba
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-329-1001/2026Teisminio proceso Nr. 4-08-3-16053-2026-0Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3; 21.8.6
PANEVĖŽIO APYLINKĖS TEISMASN U T A R T I S2026 m. rugpjūčio 18 d.Panevėžys

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Ilona Kvalitaitė, susipažinusi su pareiškėjos TRA1 prašymu atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą ir skundu dėl Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos (toliau – institucija) 2026-03-16 nutarimo administracinio nusižengimo byloje,

Aprašomoji dalis

nustatė:

skundžiamu nutarimu pareiškėja pripažinta padariusi Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 415 straipsnio 2 dalyje ir 424 straipsnio 3 dalyje numatytus administracinius nusižengimus : 2025-12-09 Panevėžio r. vairavo transporto priemonę „Volkswagen Passat“, valst. Nr. (duomenys neskelbtini) , kuriai nebuvo atlikta privalomoji techninė apžiūra, ir neturėdama teisės vairuoti. Pareiškėjai paskirta galutinė administracinė nuobauda – 375 Eur bauda ir administracinio poveikio priemonė – specialiosios teisės vairuoti transporto priemones atėmimas 9 mėnesiams.

Šalies argumentai

Pareiškėja 2026-05-26 skunde ir 2026-08-11 skundo papildyme nurodo, kad transporto priemonės nevairavo, ja naudojasi jos sūnus (duomenys neskelbtini). Teigia, kad procesinių dokumentų negavo, o apie jai paskirtą baudą sužinojo iš Valstybinės mokesčių inspekcijos, kai iš jai grąžintinų lėšų buvo išskaičiuota 375 Eur suma, 2026-08-12 prašyme prašo atnaujinti skundo padavimo terminą, motyvų nenurodo. Administracinių nusižengimų registro duomenimis, pareiškėja jai skirtą 375 Eur baudą sumokėjo 2026-07-01.

Motyvuojamoji dalis

Prašymas atnaujinti skundo padavimo terminą netenkintinas.

ANK 623 straipsnyje nustatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. ANK 626 straipsnio 3 dalyje nustatyti atvejai, kai apylinkės teismas gali atsisakyti priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje. Vienas iš tokių atvejų yra, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Iš bylos medžiagos matyti, kad pareiškėjai 2026-01-07 buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas bei pranešimas transporto priemonės savininkui (valdytojui), kuriame išaiškinta teisė pateikti transporto priemonę administracinio nusižengimo padarymo metu vairavusio asmens duomenis. Administracinių nusižengimų registro duomenimis, šie dokumentai jų surašymo dieną pareiškėjai išsiųsti elektroninio pašto adresu (duomenys neskelbtini), kaip tai numatyta ANK 573 straipsnio 1 dalyje. Šį elektroninio pašto adresą pareiškėja nurodo ir savo byloje esančiuose prašymuose bei juo naudojosi susirašinėdama su institucija. Pareiškėjai protokole nurodyta bylos nagrinėjimo data, vieta, laikas, nagrinėjimo tvarka. Pareiškėja į teismo posėdį nenuvyko, nepateikė jokių duomenų apie automobilį vairavusį asmenį.

2026-03-16 rašytinio proceso tvarka priimtas skundžiamas nutarimas. Administracinių nusižengimų registro duomenimis, nutarimas jo priėmimo dieną taip pat išsiųstas pareiškėjai tuo pačiu elektroninio pašto adresu. Nutarime nurodyta jo apskundimo tvarka ir terminas.

Teismas vertina, kad procesiniai dokumentai pareiškėjai įteikti tinkamai.

Atsižvelgiant į nutarimo išsiuntimo datą, ANK 623 straipsnyje nustatytas skundo padavimo terminas baigėsi 2026-04-07. Byloje esantis pareiškėjos skundas dėl nutarimo surašytas 2026-05-26 ir institucijoje gautas 2026-06-01, t. y. pasibaigus įstatyme nustatytam skundo padavimo terminui. Pareiškėja procesiniuose dokumentuose nenurodo jokių objektyvių termino praleidimo priežasčių.

Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes ir nenustačius objektyvių, nuo pareiškėjos valios nepriklausiusių aplinkybių, sutrukdžiusių jai per įstatyme nustatytą terminą pateikti skundą, prašymas atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą netenkinamas, pareiškėjos skundą atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu ir 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu ir 5 dalimi,

nutaria:

netenkinti TRA1 prašymo atnaujinti skundo dėl Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2026-03-16 nutarimo padavimo terminą ir šį jos skundą atsisakyti priimti.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose.

Teisėja Ilona Kvalitaitė