Panevėžio apylinkės teismo nutartis

2026-08-19 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-330-1001/2026

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2026-08-19
Bylos Nr.
II-330-1001/2026
Teisminio proceso Nr.
4-8-3-16057-2026-4
Bylos rūšis
Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Teisėjas
Ilona Kvalitaitė
Pareiškėjas
TRA1
Institucija
Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-330-1001/2026Teisminio proceso Nr. 4-8-3-16057-2026-4Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.6.
PANEVĖŽIO APYLINKĖS TEISMASN U T A R T I S2026 m. rugpjūčio 19 d.Panevėžys

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Ilona Kvalitaitė, susipažinusi su pareiškėjo TRA1 , gimusio (duomenys neskelbtini) , skundu dėl Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus pareigūno 2026-07-13 priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje,

Aprašomoji dalis

nustatė:

skundžiamu nutarimu pareiškėjas nubaustas 70 Eur bauda pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 417 straipsnio 4 dalį už tai, kad jis 2026-05-27, 12.34 val., Panevėžyje, (duomenys neskelbtini), vairuodamas automobilį „Volkswagen Touran“, valstybinis Nr. (duomenys neskelbtini) , nesustojo prieš nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ir nepraleido iš dešinės pusės pėsčiojo, kuris laukė galimybės įžengti į pėsčiųjų perėją.

Šalies argumentai

Pareiškėjas skunde nurodo, kad transporto priemonę vairavo ne jis, o (duomenys neskelbtini), Ukrainos pilietis, gyvenantis Ukrainoje, kurio elektroninio pašto adresą ir gyvenamosios vietos duomenis pateikia, ir prašo panaikinti jam paskirtą administracinę nuobaudą.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

ANK 623 straipsnyje nustatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. ANK 626 straipsnio 3 dalyje nustatyti atvejai, kai apylinkės teismas gali atsisakyti priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje. Vienas iš tokių atvejų yra tada, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti terminą netenkinamas.

Iš bylos medžiagos matyti, kad pareiškėjui 2026-05-27 buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu bei pranešimas, kuriame jam išaiškinta, kad tuo atveju, jeigu administracinį nusižengimą padarė kitas asmuo, jis per 30 kalendorinių dienų nuo administracinio nusižengimo protokolo išsiuntimo dienos turi pateikti institucijai duomenis apie transporto priemonę vairavusį asmenį. Šie dokumentai 2026-05-27, 20.02 val., buvo išsiųsti pareiškėjui valstybės informacinėse sistemose ir registruose nurodytu jo elektroninio pašto adresu – (duomenys neskelbtini) , kurį pareiškėjas nurodė ir pateikdamas skundą. Tokia procesinių dokumentų išsiuntimo tvarka numatyta ANK 573 straipsnio 1 dalyje. Taigi duomenis apie kitą transporto priemonę vairavusį asmenį pareiškėjas turėjo pateikti iki 2026-06-26, tačiau to nepadarė. Pareiškėjui protokole nurodytas bylos nagrinėjimo laikas, vieta ir tvarka.

Pareiškėjas į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą neatvyko, taigi, pareigūnams nepateikė jokių duomenų apie esą jo automobilį vairavusį asmenį. 2026-07-13 pareiškėjui priimtas skundžiamas nutarimas, kuris jo priėmimo dieną, 2026-07-13, 13.08 val., išsiųstas tuo pačiu pareiškėjo elektroninio pašto adresu. Nutarime pareiškėjui buvo išaiškinta jo apskundimo tvarka ir terminas. Teismas pripažįsta, kad procesiniai dokumentai pareiškėjui buvo išsiųsti tinkamai.

Skundo dėl 2026-07-13 nutarimo pateikimo terminas baigėsi 2026-08-03. Pareiškėjas skundą per Elektroninių paslaugų portalą pateikė 2026-08-06, t. y. jau įsiteisėjus nutarimui, praleidęs įstatyme nustatytą 20 kalendorinių dienų nutarimo apskundimo terminą.

Pareiškėjas skunde neprašo atnaujinti praleisto skundo padavimo termino ir nenurodo jokių aplinkybių, kurios būtų objektyviai sutrukdžiusios jam skundą pateikti laiku. Skunde nurodyta aplinkybė, kad transporto priemonę vairavo ne pareiškėjas, o Ukrainos pilietis (duomenys neskelbtini), susijusi su skundžiamo nutarimo teisėtumo ir pagrįstumo vertinimu, tačiau nepaaiškina, dėl kokių priežasčių buvo praleistas nutarimo apskundimo terminas. Jau aptarta, kad apie pareigą per 30 kalendorinių dienų pateikti duomenis apie kitą transporto priemonę vairavusį asmenį pareiškėjas buvo informuotas dar 2026-05-27, tačiau tokius duomenis pateikė tik 2026-08-06 kartu su skundu, nenurodydamas, kas jam trukdė tai padaryti jam procesiniuose dokumentuose išaiškinta tvarka per įstatymo numatytą terminą.

Kadangi objektyvios kliūtys, trukdžiusios pareiškėjui per įstatymo nustatytą terminą ginti savo teises ir interesus, nenustatytos, laikytina, kad apskundimo terminą jis praleido dėl subjektyvių, tik nuo jo valios priklausančių priežasčių, todėl skundą atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,

nutaria:

atsisakyti priimti TRA1 skundą dėl Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus įgalioto pareigūno 2026-07-13 nutarimo administracinio nusižengimo byloje.

Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose.

Teisėja Ilona Kvalitaitė