- Teismas
- Vilniaus miesto apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2025-09-04
- Bylos Nr.
- II-1318-1078/2025
- Teisminio proceso Nr.
- 4-68-3-01349-2025-7
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Ieva Narbutaitė
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Ieva Narbutaitė, susipažinusi su I. S., a. k. (duomenys neskelbtini), skundu dėl VĮ „Registrų centras“ 2025 m. gegužės 13 d. nutarimo Nr. RC-ANR_N-1273-2025,
Aprašomoji dalis
nustatė:
VĮ „Registrų centras“ 2025 m. gegužės 13 d. nutarimu Nr. RC-ANR_N-1273-2025 (toliau – ir skundžiamas nutarimas) administracinio nusižengimo byloje I. S. nubausta pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 223 straipsnio 2 dalį, jai paskirta administracinė nuobauda – 600 Eur bauda, už tai, kad 2025 m. kovo 20 d., 08.17 val., (duomenys neskelbtini), Juridinių asmenų registro duomenimis, ji, būdama (duomenys neskelbtini) (į. k. (duomenys neskelbtini)) vadove, per nustatyta laikotarpį nepateikė Juridinių asmenų registro tvarkytojui 2023 m. bendrovės metinių finansinių ataskaitų rinkinio kaip numatyta Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.66 straipsnio 4 dalyje ir Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo 58 straipsnio 2, 3 dalyse.
Vilniaus miesto apylinkės teisme 2025 m. rugsėjo 3 d. gautas I. S. skundas, kuriame nurodoma, jog ji 2025 m. rugpjūčio 19 d. gavo raginimą iš antstolės dėl nesumokėtos baudos. Apie šią baudą nebuvo gavusi jokio pranešimo nei reg. paštu, nei el. paštu. 2021 m. gegužės 31 d. buvo atleista iš (duomenys neskelbtini) direktorės pareigų, įmonė veiklos nevykdė. Tuo pačiu kreipėsi į akcininkus su prašymu VĮ „Registrų centras“ atšaukti ją iš vadovo pareigų, manė, jog šis jos prašymas buvo įvykdytas.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
Galiojantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsnis numato, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
ANK 626 straipsnio 3 dalyje nurodyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai, be kita ko, skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti.
Iš byloje esančių duomenų matyti, kad I. S. skundžiamas nutarimas buvo išsiųstas el. paštu 2025 m. gegužės 13 d. Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, darytina išvada, kad paskutinė skundo padavimo diena buvo 2025 m. birželio 2 d., o iš bylos medžiagos matyti, kad jis VĮ „Registrų centras“ buvo gautas tik 2025 m. rugpjūčio 28 d., t. y. praleidus apskundimo terminą.
Iš bylos medžiagos matyti, jog VĮ „Registrų centras“ 2025 m. gegužės 13 d. nutarimą Nr. RC-ANR_N-1273-2025 išsiųsdama pareiškėjai el. paštu, laikėsi įstatymų reikalavimų, nepažeidė nustatytos tvarkos, todėl terminas skundui paduoti skaičiuotinas būtent nuo nutarimo išsiuntimo pareiškėjai jos el. paštu dienos.
Pareiškėjai I. S. išaiškintina, jog ji turi teisę prašyti atnaujinti skundo pateikimo terminą, nurodant tokį prašymą pagrindžiančias objektyvias priežastis bei pateikiant jas patvirtinančius įrodymus.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
nutaria:
atsisakyti priimti I. S. skundą dėl VĮ „Registrų centras“ 2025 m. gegužės 13 d. nutarimo Nr. RC-ANR_N-1273-2025 ir grąžinti skundą jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.