- Teismas
- Šiaulių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2012-12-11
- Bylos Nr.
- II-134-898/2012
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Jurgita Kolyčienė
- Kategorijos
- 78.3pavadinimo nepavyko patikrinti
Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Jurgita Kolyčienė, nedalyvaujant Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos biuro atstovui V. Č., išnagrinėjusi Šiaulių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos biuro - institucijos, kurios pareigūnas surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą, prašymą atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyr. patrulis Tomas Jagutis 2012-09-23 L. G. surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą Nr. 086545 ir įteikė administracinio teisės pažeidimo protokolo priedą - administracinį nurodymą su siūlymu iki 2012-10-05 sumokėti 50 Lt baudą už pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos ATPK 124 str. 3 d. padarymą, t.y. buvo pasiūlyta sumokėti pusę sankcijoje numatytos baudos.
2012-10-10 ir 2012-10-19 Šiaulių apskrities VPK kelių policijos biure patikrinus duomenų bazę „Polis įmokų tvarkymo modulyje“, buvo nustatyta, kad įmokos už 2012-09-23 pažeidimą L. G. neatliko, todėl administracinio teisės pažeidimo byla Nr. 07-12-7097152 2012-10-19 išnagrinėta nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam L. G. ir nutarimu Nr. 40N-2054471-12 jam paskirta 100 Lt baudą.
2012 m. lapkričio 12 d. buvo gauta informacija, jog L. G. paskirtą 50 Lt baudą pagal nurodymą sumokėjo laiku, t.y. 2012-10-24, baudą sumokėjo iš žmonos L. G. sąskaitos naudojantis elektronine bankininkyste.
2012-11-14 Šiaulių miesto apylinkės teisme gautas Šiaulių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos biuro prašymas atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą dėl nutarimo Nr. 40N-2054471-12 apskundimo, nes nutarimas yra neteisėtas ir naikintinas.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti tenkintinas.
Lietuvos Respublikos ATPK 293 straipsnyje įtvirtinta, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos biuro policijos Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo poskyrio nutarimas Nr. 40N-2054471-12, kuriuo L. G. pripažintas kaltu įvykdęs pažeidimą, numatytą ATPK 124 str. 3 d., ir nubaustas 100 litų bauda, priimtas 2012-10-19, taigi, vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2012-11-08.
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos biuro pareigūnas 2012-10-19 priimdamas nutarimą Nr. 40N-2054471-12, sąžiningai klydo, nes neturėjo informacijos apie tai, kad L. G. įvykdė administracinį nurodymą iki 2012-10-05 sumokėti 50 Lt baudą už pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos ATPK 124 str. 3 d. padarymą. Kaip matyti iš bylos duomenų nurodymas buvo įvykdytas ne paties pažeidėjo, o apmokant iš L. G. banko sąskaitos. Dėl šios priežasties Šiaulių apskrities VPK kelių policijos biuro pareigūnas, tikrindamas duomenų bazę sąžiningai klydo dėl L. G. nesumokėtos įmokos, o ši informacija paaiškėjo 2012-11-12 L. G. paskambinus ir informavus policijos pareigūnus, apie tai, kad įmoka buvo sumokėta ne jo vardu. Įstatymo numatytas 20 dienų terminas skundui paduoti jau buvo praėjęs ir nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmęs organas (pareigūnas) vadovaudamasis ATPK 295 straipsnio nuostatomis, negalėjo visiškai ar iš dalies sutikti su skundu, ir panaikinti skundžiamą nutarimą. Tokios nustatytos aplinkybės teismui leidžia daryti išvadą, jog pareiškėjas terminą paduoti skundą praleido dėl objektyvių, nuo jo valios nepriklausiusių priežasčių, todėl jis atnaujintinas.
Rezoliucinė dalis
Remdamasis tuo, kas parašyta ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., teismas,
nutarė:
Šiaulių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos biuro prašymą tenkinti ir atnaujinti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro 2012-10-19 nutarimo Nr. 40N-2054471-12 administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminą.
Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo gavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui, paduodant skundą Šiaulių miesto apylinkės teisme.