- Teismas
- Vilniaus apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2016-08-29
- Bylos Nr.
- e2S-1359-661/2016
- Teisminio proceso Nr.
- 2-48-3-00483-2016-1
- Bylos rūšis
- civilinė byla
- Teisėjas
- Alvydas Barkauskas
- Kategorijos
- 3.1.10.5Procesinių terminų atnaujinimas
Vilniaus apygardos teismo teisėjas Alvydas Barkauskas, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo apelianto Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos atskirąjį skundą dėl Trakų rajono apylinkės teismo 2016 m. balandžio 15 d. nutarties, priimtos civilinėje byloje pagal Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos prašymą dėl rašymo apsirikimo ištaisymo,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Šalies argumentai
apeliantas Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos pateikė teismui atskirąjį skundą dėl Trakų rajono apylinkės teismo 2016-04-05 nutarties, kuria teismas atsisakė tenkinti apeliantės prašymą dėl rašymo apsirikimo 2016-02-12 teismo įsakyme ištaisymo.
Žemesnės instancijos teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas 2016-04-15 nutartimi pareiškėjo atskirąjį skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2016-04-05 nutarties atsisakė priimti. Teismas nurodė, kad Trakų rajono apylinkės teismo 2016-04-05 nutartis kreditoriui buvo išsiųsta per EPP 2016-04-06, nurodant, kad Trakų rajono apylinkės teismo 2016-04-05 nutartis gali būti skundžiama per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos. Iš to seka, kad atskirasis skundas dėl teismo nutarties galėjo būti paduotas iki 2016-04-13 imtinai. Kreditoriaus Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos atskirasis skundas dėl Trakų rajono apylinkės teismo 2016-04-05 nutarties teisme gautas 2016-04-14, t.y. praleidus nustatyta 7 dienų terminą skundui paduoti, jo neprašoma atnaujinti.
Šalies argumentai
Apeliantas Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos atskiruoju skundu prašo panaikinti 2016 m. balandžio 15 d. Trakų rajono apylinkės teismo nutartį civilinėje byloje Nr. eL2-869-213/2016, kuria nuspręsta atsisakyti priimti Agentūros 2016 m. balandžio 14 d. atskirąjį skundą, ir įpareigoti priimti Agentūros 2016 m. balandžio 14 d. atskirąjį skundą. Nurodo, kad 2016 m. balandžio 7 d. Agentūra gavo Teismo 2016 m. balandžio 5 d. teismo nutartį civilinėje byloje Nr. eL2-869-213/2016, kuria buvo nutarta Agentūros prašymą dėl palūkanų skaičiavimo termino pakeitimo atmesti. Pažymime, kad ši Teismo nutartis Agentūroje buvo gauta 2016 m. balandžio 7 d., o šį faktą patvirtina ir pridedamas išrašas iš EPP, kur yra matoma, kad Teismo nutartis Agentūroje buvo gauta 2016 m. balandžio 7 d., o ne 2016 m. balandžio 6 d. Šiame išraše yra užfiksuota, kad minimos nutarties gavimo data Agentūroje yra būtent 2016 m. balandžio 7 d., nuo kurios ir turi būti pradedamas skaičiuoti nutarties apskundimo terminas. Be kita ko, Teismo 2016 m. balandžio 5 d. nutartyje buvo nurodyta, kad nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą atskiruoju skundu. Agentūra, nesutikdama su teismo 2016 m. balandžio 5 d. nutartimi, per EPP sistemą 2016 m. balandžio 14 d. pateikė atskirąjį skundą laikydamasi nurodytų terminų, t. y. atsižvelgiant į tai, kad 2016 m. balandžio 5 d. nutartis buvo gauta 2016 m. balandžio 7 d., nurodytas 7 dienų terminas pradėtas skaičiuoti būtent nuo gavimo datos. Iš to seka, kad atskirasis skundas galėjo būti paduotas iki 2016 m. balandžio 14 d. imtinai. Taigi, atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta aukščiau daroma išvada, kad Agentūra nepraleido nustatyto 7 dienų termino atskirajam skundui pateikti.
Motyvuojamoji dalis
Atskirasis skundas tenkintinas.
Bylos nagrinėjimo apeliacine tvarka ribas sudaro skundo faktinis ir teisinis pagrindas, taip pat patikrinimas, ar nėra absoliučių teismo procesinio sprendimo negaliojimo pagrindų (CPK 320 str. 1 d.). Nagrinėjant atskiruosius skundus taikomos taisyklės, kurios reglamentuoja civilinį procesą apeliacinės instancijos teisme (CPK 338 str.).
Byloje iš esmės kilo klausimas, kada apeliantui baigiasi terminas atskirajam skundui pateikti, dėl Trakų rajono apylinkės teismo 2016-04-05 nutarties.
Trakų rajono apylinkės teismo 2016-04-05 nutartyje nurodyta, kad ji per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą atskiruoju skundu. Kadangi byla yra elektroninė, visi procesiniai dokumentai šalims yra įteikiami naudojantis Lietuvos teismų informacinės sistemos (toliau – LITEKO) Viešųjų elektroninių paslaugų posistemiu (toliau – VEP posistemis). Iš teismų informacinės sistemos LITEKO esančių duomenų apie civilinės bylos Nr. eL2-869-216-2016 eigą matyti, kad 2016-04-05 nutartis apeliantui buvo išsiųsta 2016-04-06. Įteikiant dalyvaujančiam byloje asmeniui procesinį dokumentą elektroninių ryšių priemonėmis, procesinio dokumento įteikimo dalyvaujančiam byloje asmeniui diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena, šiuo atveju 2016-04-07 (CPK 175 (1) str. 10 d.). Tai gi, paskutinė diena atskirajam skundui pateikti dėl 2016-04-05 teismo nutarties yra 2016-04-14 (CPK 73 str. 3 d.). Iš teismų informacinės sistemos LITEKO duomenų, matyti, kad apelianto Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos atskirasis skundas dėl Trakų rajono apylinkės teismo 2016-04-05 nutarties teisme buvo gautas ir priimtas 2016-04-14, t.y. nepraleidus termino atskirajam skundui pateikti.
Atsižvelgiant į išdėstytus argumentus teismas sprendžia, kad ginčijama pirmosios instancijos teismas nutartimi nepagrįstai atsisakė priimti Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos atskirąjį skundą dėl Trakų rajono apylinkės teismo 2016-04-05 nutarties, todėl ginčijama pirmosios instancijos teismo nutartis panaikinama ir klausimas dėl Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos 2016-04-14 pateikto atskirojo skundo grąžintinas pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.
Rezoliucinė dalis
nutaria:
Trakų rajono apylinkės teismo 2016 m. balandžio 15 d. nutartį panaikinti ir klausimą dėl Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos 2016-04-14 pateikto atskirojo skundo dėl Trakų rajono apylinkės teismo 2016 m. balandžio 5 d. nutarties grąžintini pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.