- Teismas
- Regionų apygardos administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2010-06-07
- Bylos Nr.
- II-252-243/2010
- Teisminio proceso Nr.
- 4-63-3-00182-2010-0
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Vida Stonkuvienė
- Pažeidėjas
- R. Š.
Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėja Vida Stonkuvienė, sekretoriaujant Natalijai Švec, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi administracinę bylą pagal administracinėn atsakomybėn patraukto asmens R. Š. skundą dėl Klaipėdos apskrities VPK Palangos PK pareigūno 2010-04-15 nutarimo, kuriuo ji pripažinta kalta padariusi Lietuvos Respublikos ATPK 124 straipsnio 3 dalyje numatytą teisės pažeidimą ir jai paskirta 150 Lt bauda, panaikinimo ir administracinio teisės pažeidimo bylos nutraukimo,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Klaipėdos apskrities VPK Palangos PK pareigūnas 2010-04-15 priėmė nutarimą, administracinio teisės pažeidimo byloje, kai nesurašomas protokolas, kuriuo R.Š. pripažino kalta padarius Lietuvos Respublikos ATPK 124 straipsnio 3 dalyje numatytą teisės pažeidimą ir paskyrė jai 150 Lt baudą už tai, kad pažeidė Kelių eismo taisyklių 133 punkto reikalavimą, nes 2009-10-14 16²⁴ val. kelio Klaipėda-Kretinga 8 km vairuodama automobilį Ford Galaxy, valstybinis registracijos Nr. (duomenys neskelbtini), važiavo 74 km/val. greičiu ir viršijo leistiną 50 km/val. greitį 24 km/val.
Šalies argumentai
Skundu R.Š. prašo panaikinti nutarimą, nes skundžiamas nutarimas priimtas praleidus ATPK 35 straipsnio 1 dalyje numatytą administracinės nuobaudos skyrimo terminą. Skundo reikalavimą grindžia tuo, jog administracinė nuobauda paskirta praėjus šešiems mėnesiams nuo teisės pažeidimo padarymo dienos.
Atsiliepimas
Institucija, priėmusi skundžiamą nutarimą, Klaipėdos apskrities VPK Palangos PK atsiliepimu siūlo skundą patenkinti. Pripažįsta, jog praleido terminą paskirti administracinę nuobaudą (b.l. 15).
Motyvuojamoji dalis
Skundas netenkintinas, remiantis ABTĮ 124 straipsnio 1 dalies 1 punktu.
Lietuvos Respublikos ATPK 35 straipsnis reglamentuoja administracinių nuobaudų skyrimo terminus. Pagal ATPK 35 straipsnio 1 dalies nuostatą už ATPK 124 straipsnyje numatyto teisės pažeidimo padarymą administracinė nuobauda gali būti skiriama ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo teisės pažeidimo padarymo dienos. Procesinių terminų skaičiavimo tvarką reglamentuoja ABTĮ 66 straipsnis, kurio 2 dalyje nurodyta, jog metais, mėnesiais, savaitėmis ar dienomis skaičiuojamo procesinio termino eiga prasideda kitą dieną po tos kalendorinės datos ar įvykio, kuriais nurodyta jo pradžia, o 3 dalyje nurodyta, kad metais skaičiuojamas terminas baigiasi atitinkamą paskutinių termino metų mėnesį ir dieną. Mėnesiais skaičiuojamas terminas baigiasi atitinkamą termino paskutinio mėnesio dieną. Jeigu metais ar mėnesiais skaičiuojamas terminas baigiasi tą mėnesį, kurį atitinkamos dienos nėra, tai laikoma, kad terminas baigiasi paskutinę to mėnesio dieną. Savaitėmis skaičiuojamas terminas baigiasi atitinkamą termino paskutinės savaitės dieną. Naginėjamu atveju nustatyta, kad teisės pažeidimas padarytas 2009-10-14. Procesinio termino eiga dėl administracinės nuobaudos paskyrimo prasideda kitą dieną po tos kalendorinės datos, kada padarytas teisės pažeidimas, t. y. 2009-10-15. Šešių mėnesių terminas administracinei nuobaudai paskirti baigiasi 2010-04-15. Skundžiamas pareigūno nutarimas priimtas paskutinę administracinės nuobaudos skyrimo termino dieną, t.y. 2010-04-15. Administracinės nuobaudos skyrimo terminas nepažeistas.
Skunde nurodytais motyvais nėra pagrindo panaikinti teisėtą ir pagrįstą pareigūno nutarimą, todėl skundas netenkintinas.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 297 straipsniu, ABTĮ 123 straipsniu, 124 straipsnio 1 dalies 1 punktu,
nutaria:
palikti nepakeistą Klaipėdos apskrities VPK Palangos PK pareigūno 2010-04-15 nutarimą, kuriuo R.Š. pripažinta kalta padariusi Lietuvos Respublikos ATPK 124 straipsnio 3 dalyje numatytą teisės pažeidimą ir jai paskirta 150 Lt bauda.
Nutartis gali būti skundžiama apeliacine tvarka per dešimt dienų nuo paskelbimo dienos Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, paduodant skundą apeliacinės instancijos teismui arba Klaipėdos apygardos administraciniam teismui.