- Teismas
- Kauno apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2024-04-18
- Bylos Nr.
- II-593-725/2024
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-00384-2024-5
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Živilė Bliūdžiuvienė
- Pareiškėjas
- G. A.
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Živilė Bliūdžiuvienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjo G. A. skundo dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2023 m. gruodžio 28 d. nutarimo Nr. 20-ANR_N-26233-2023, priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose 2024 m. balandžio 16 d. gautas pareiškėjo G. A. skundas dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2023 m. gruodžio 28 d. nutarimo Nr. 20-ANR_N-26233-2023.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas <…>.
Iš bylos medžiagos matyti, kad Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2023 m. gruodžio 28 d. nutarimo Nr. 20-ANR_N-26233-2023 pareiškėjui buvo išsiųstas jo nurodytu elektroniniu paštu tą pačią dieną. Tokiu būdu ANK 623 straipsnyje numatytas 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo apskundimo terminas baigėsi 2024 m. sausio 18 d. Pareiškėjas skundą dėl nutarimo pateikė 2024 m. balandžio 12 d., tai yra ženkliai – beveik 3 mėnesiais praleidęs nutarimo apskundimo terminą.
ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte įtvirtinta nuostata, jog apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Kadangi nagrinėjamu atveju nutarimo apskundimo terminas yra pasibaigęs, o pareiškėjas savo skunde neprašo šio termino atnaujinti, todėl atsižvelgiant į galiojantį teisinį reguliavimą bei nustatytas faktines aplinkybes, siekiant garantuoti teisinių santykių stabilumą bei apibrėžtumą, G. A. skundą atsisakytina priimti (ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).
Atsisakymas priimti skundą neužkerta pareiškėjui kelio pakartotinai su skundu kreiptis į teismą, kartu pateikiant prašymą dėl skundo padavimo termino atnaujinimo ir nurodant svarbias termino praleidimo priežastis.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 622 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi, teismas
nutaria:
pareiškėjo G. A. skundą dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2023 m. gruodžio 28 d. nutarimo Nr. 20-ANR_N-26233-2023 atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.