Kauno apylinkės teismo nutartis

2024-04-18 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-593-725/2024

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2024-04-18
Bylos Nr.
II-593-725/2024
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-00384-2024-5
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Živilė Bliūdžiuvienė
Pareiškėjas
G. A.
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-593-725/2024Teisminio proceso Nr. 4-69-3-00384-2024-5Procesinio sprendimo kategorija 21.8.1; 21.8.6 (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2024 m. balandžio 18 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Živilė Bliūdžiuvienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjo G. A. skundo dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2023 m. gruodžio 28 d. nutarimo Nr. 20-ANR_N-26233-2023, priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose 2024 m. balandžio 16 d. gautas pareiškėjo G. A. skundas dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2023 m. gruodžio 28 d. nutarimo Nr. 20-ANR_N-26233-2023.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas <…>.

Iš bylos medžiagos matyti, kad Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2023 m. gruodžio 28 d. nutarimo Nr. 20-ANR_N-26233-2023 pareiškėjui buvo išsiųstas jo nurodytu elektroniniu paštu tą pačią dieną. Tokiu būdu ANK 623 straipsnyje numatytas 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo apskundimo terminas baigėsi 2024 m. sausio 18 d. Pareiškėjas skundą dėl nutarimo pateikė 2024 m. balandžio 12 d., tai yra ženkliai – beveik 3 mėnesiais praleidęs nutarimo apskundimo terminą.

ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte įtvirtinta nuostata, jog apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Kadangi nagrinėjamu atveju nutarimo apskundimo terminas yra pasibaigęs, o pareiškėjas savo skunde neprašo šio termino atnaujinti, todėl atsižvelgiant į galiojantį teisinį reguliavimą bei nustatytas faktines aplinkybes, siekiant garantuoti teisinių santykių stabilumą bei apibrėžtumą, G. A. skundą atsisakytina priimti (ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).

Atsisakymas priimti skundą neužkerta pareiškėjui kelio pakartotinai su skundu kreiptis į teismą, kartu pateikiant prašymą dėl skundo padavimo termino atnaujinimo ir nurodant svarbias termino praleidimo priežastis.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 622 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi, teismas

nutaria:

pareiškėjo G. A. skundą dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2023 m. gruodžio 28 d. nutarimo Nr. 20-ANR_N-26233-2023 atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Teisėja Živilė Bliūdžiuvienė