Panevėžio apylinkės teismo nutartis

2013-10-30 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-57-902/2013

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2013-10-30
Bylos Nr.
II-57-902/2013
Teisminio proceso Nr.
4-08-3-02530-2013-1
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Ingrida Kirsnytė
Kategorijos
  • 63.3pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. II-57-902/2013(Proceso Nr. 4-08-3-02530-2013-1)Procesinio sprendimo kategorija 63.3.; (N) (S)
Panevėžio miesto apylinkės teismasNUTARTIS2013 m. spalio 30 d.Panevėžys
Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Ingrida Kirsnytė,

susipažinusi su M. P. skundu dėl Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro 2013-09-27 nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. ROIK 07-13-7775458 ir

Aprašomoji dalis

nustatė:

M. P. kreipėsi su skundu į Panevėžio miesto apylinkės teismą, kuriuo prašo panaikinti 2013-09-27 nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. ROIK 07-13-7775458 ir atnaujinti bylos teiseną.

Motyvuojamoji dalis

Iš teismui pateiktos medžiagos matyti, jog Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras 2013-09-27 priėmė nutarimą administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną nutraukti, remiantis Lietuvos Respublikos ATPK 250 str. 1 d. 1 p.

Lietuvos Respublikos ATPK 292 straipsnio 2 dalis numato, kad skundas paduodamas per nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmusį organą (pareigūną), o šis per tris dienas, jeigu įstatymuose nenustatytas kitoks terminas, skundą kartu su byla pasiunčia atitinkamam apylinkės teismui.

Pagal Lietuvos Respublikos ATPK 293 straipsnį, skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Kaip matyti, M. P. nesilaikė įstatymu nustatyto nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo dvidešimt dienų termino, skaičiuojamo nuo nutarimo priėmimo dienos (2013-09-27), skundą teismui per nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmusį organą pateikė jau pasibaigus šiam terminui, t.y. 2013-10-22, nors paskutinė skundo padavimo diena buvo 2013-10-17, skundą padavęs asmuo atnaujinti šio termino neprašo ir svarbių termino skundui paduoti praleidimo priežasčių nenurodo. Esant tokioms aplinkybėms, M. P. skundą priimti atsisakytina.

Rezoliucinė dalis

Remdamasi tuo, kas išdėstyta ir vadovaudamasi Lietuvos Respublikos ATPK 293 str., 296 str. 3 d. 2 p., 302 ¹⁵, teisėja

nutaria:

Atsisakyti priimti M. P., asmens kodas (duomenys neskelbtini) skundą dėl Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro 2013-09-27 nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. ROIK 07-13-7775458, ir grąžinti jį padavusiai M. P..

Nutartis per 7 dienas nuo įteikimo dienos gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant per Panevėžio miesto apylinkės teismą.

Teisėja Ingrida Kirsnytė