Klaipėdos apygardos teismo nutartis

2016-03-18 · Byla Nr. ATP-170-651/2016

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Klaipėdos apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2016-03-18
Bylos Nr.
ATP-170-651/2016
Teisminio proceso Nr.
4-06-3-00506-2016-3
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Dalia Kursevičienė
Nukentėjusysis
V. V.
Advokatai
Artūras Jaskelevičius
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. ATP-170-651/2016Teisminio proceso Nr. 4-06-3-00506-2016-3Procesinio sprendimo kategorijos: 61; 61.1; (S)
KLAIPĖDOS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2016 m. kovo 18 d.Klaipėda

Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Dalia Kursevičienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi administracinio teisės pažeidimo bylą pagal nukentėjusiosios V. V. atstovo advokato Artūro Jaskelevičiaus atskirąjį skundą dėl Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2016 m. vasario 8 d. nutarties,

Aprašomoji dalis

nustatė

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2016-01-07 nutarimu nutraukta (nepradėta) administracinio teisės pažeidimo bylos teisena Nr. 30NT-47941206-16.

Klaipėdos miesto apylinkės teisme 2015-02-03 gautas V. V. atstovo advokato Artūro Jaskelevičiaus skundas, kuriuo prašė panaikinti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2016-01-07 nutarimą Nr. 30NT-47941206-16 ir pratęsti nuobaudos skyrimo terminą, kviesti liudytoją I. N..

Žemesnės instancijos teismas

Klaipėdos miesto apylinkės teismas 2016-02-08 nutartimi V. V. atstovo advokato Artūro Jaskelevičiaus skundą dėl Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2016-01-07 nutarimo nutraukti (nepradėti) administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną Nr. 30NT-47941206-16 atsisakė priimti ir grąžino jį padavusiam asmeniui.

Šalies argumentai

Skundu V. V. atstovas advokatas A. Jaskelevičius prašo panaikinti Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2016-02-08 nutartį. Nurodo, kad skundą pateikė nepraleidęs nustatyto nutarimo apskundimo termino, todėl teismas nepagrįstai atsisakė jį priimti.

Atsiliepimas

Atsiliepimu į skundą Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariato Kelių policijos tarnyba prašo palikti Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2016-02-08 nutartį nepakeistą. Nurodo, kad skundas Kelių policijos tarnybai pateiktas 2016-02-01. Duomenų, kad skundas registruota siunta būtų išsiųstas laiku, neturi.

Motyvuojamoji dalis

Skundas tenkintinas.

ATPK 293 straipsnis numato, kad skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Pažymėtina, jog įstatyme numatytas neilgas terminas apeliaciniam skundui paduoti įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą nutarimą, šia savo procesine teise naudotis itin operatyviai, atidžiai, rūpestingai bei sąžiningai, nes priešingu atveju jų procesinė teisė teikti byloje apeliacinį skundą nebus ginama.

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariato Kelių policijos tarnyba ir Klaipėdos miesto apylinkės teismas nustatė, kad apeliacinis skundas pateiktas praleidus nustatytą terminą. Apeliantė tvirtina, jog skundą pateikė nepraleidusi nustatyto termino.

Iš bylos medžiagos matyti, kad Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, vadovaudamasis ATPK 250 str. 1 d. 7 p., 2016-01-07 nutarimu nutraukė administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną (b. l. 5–6). Nurodė, kad įvykio kaltininkas nenustatytas ir pasibaigė administracinės nuobaudos skyrimo terminai (ATPK 35 str. 1 d.). Nurodyta, jog nutarimą galima skųsti per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos (ATPK 293 str.). Taigi paskutinė diena skundui dėl minėto nutarimo paduoti buvo 2016 m. sausio 27 d. Su tuo sutinka ir apeliantė. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnyboje V. V. atstovo advokato A. Jaskelevičiaus skundas dėl 2016-01-07 nutarimo užregistruotas 2016-02-01. Tačiau apeliantės atstovas pateikė duomenis, jog skundą siuntė per Lietuvos paštą (b. l. 33–34). Tuo atveju, kai skundas siunčiamas paštu, skundo pateikimo diena laikoma ne skundo gavimo policijoje diena, o skundo įteikimo paštui diena. Apeliantė pateikė duomenis, kad skundą dėl 2016-01-07 nutarimo paštui įteikė 2016-01-27, t. y. paskutinę skundo pateikimo dieną (b. l. 33–34). Nors Kelių policijos tarnyba tvirtina, kad neturi duomenų apie skundo išsiuntimą registruotu paštu, tačiau apeliacinės instancijos teismas, įvertinęs tai, kad skundas buvo siųstas per Lietuvos paštą, tokius Kelių policijos argumentus atmeta kaip nepagrįstus. Akivaizdu, kad per Lietuvos paštą siunčiamas skundas turėjo būti su voku, ant kurio nurodytos siuntos užregistravimo, išsiuntimo ir gavimo datos.

Apeliacinės instancijos teismas, atsižvelgęs į nurodytas aplinkybes, konstatuoja, kad V. V. atstovas advokatas A. Jaskelevičius skundą dėl Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2016-01-07 nutarimo pateikė per įstatymo nustatytą terminą, todėl pirmosios instancijos teismas nepagrįstai atsisakė priimti skundą ir grąžino jį padavusiam asmeniui.

Vadovaujantis tuo, kas išdėstyta, yra pagrindas panaikinti Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2016-02-08 nutartį ir klausimą išspręsti iš esmės – priimti V. V. atstovo advokato A. Jaskelevičiaus skundą dėl Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2016-01-07 nutarimo ir perduoti jį nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teismui.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 302¹⁵ straipsnio 6 dalies 3 punktu,

nutaria:

Panaikinti Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2016 m. vasario 8 d. nutartį. V. V. atstovo advokato A. Jaskelevičiaus apeliacinį skundą dėl Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2016-01-07 nutarimo priimti ir perduoti jį nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teismui.

Nutartis neskundžiama.

Teisėja Dalia Kursevičienė