- Teismas
- Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2010-11-26
- Bylos Nr.
- N-575-7945-10
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjai
- Antanas Ablingis (pirm.), Ričardas Piličiauskas (pran.), Virgilijus Valančius
- Pažeidėjas
- T. B.
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (kolegijos pirmininkas), Ričardo Piličiausko (pranešėjas) ir Virgilijaus Valančiaus, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo T. B. prašymą atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Šalčininkų rajono apylinkės teismo 2010 m. spalio 18 d. nutarimo T. B. administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo.
Aprašomoji dalis
Teisėjų kolegija nust a t ė : I.
Žemesnės instancijos teismas
Šalčininkų rajono apylinkės teismas 2010 m. spalio 18 d. nutarimu, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 33 straipsnio 2 dalimi, T. B. už ATPK 127 straipsnio 2 dalyje ir 130 straipsnio 1 dalyje numatytų pažeidimų padarymą skyrė 3 000 litų baudą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 3 metams ir 6 mėnesiams.
Šalies argumentai
Administracinėn atsakomybėn patrauktas T. B. 2010 m. spalio 29 d. pateikė apeliacinį skundą dėl Šalčininkų rajono apylinkės teismo 2010 m. spalio 18 d. nutarimo pakeitimo, kartu prašydamas atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą. Prašymas atnaujinti terminą grindžiamas tuo, kad skundžiamo akto nuorašą pareiškėjas gavo 2010 m. spalio 23 d., tačiau pablogėjus jo motinos sveikatos būklei, negalėjo laiku pateikti apeliacinio skundo.
Motyvuojamoji dalis
Teisėjų kolegija kons tatuoja : II.
Prašymo nagrinėjimas atidedamas.
ATPK 293 straipsnyje įtvirtinta, jog skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis teismas.
Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad skundžiamas Šalčininkų rajono apylinkės teismo nutarimas priimtas 2010 m. spalio 18 d., taigi vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, paskutinė termino diena apeliaciniam skundui paduoti buvo 2010 m. spalio 28 d., tačiau administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo apeliacinį skundą teismui pateikė 2010 m. spalio 29 d. (b. l. 23-25), t. y. praleidęs įstatymo numatytą terminą.
Kaip ne kartą yra pažymėjęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina nustatyti, dėl kokių priežasčių jis praleistas, svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstant tik objektyvias, nuo asmens valios nepriklausiusias aplinkybes, sutrukdžiusias asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti apeliacinį skundą.
Iš byloje esančios medžiagos matyti, kad administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo dalyvavo teismo posėdyje, kuriame buvo nagrinėjama administracinio teisės pažeidimo byla ir priimtas nutarimas (b. l. 17-18). Esmine termino praleidimo priežastimi T. B. nurodo savo motinos pablogėjusią sveikatą, tačiau byloje nėra pateikta jokių šią aplinkybę skundžiamo nutarimo priėmimo ar įstatymo numatyto apeliacinio skundo padavimo laiku patvirtinančių įrodymų. Todėl, teisėjų kolegijos vertinimu, yra tikslinga atidėti bylos nagrinėjimą ir siūlyti T. B. pateikti paaiškinimus apie jo motinai nustatytą ligos diagnozę, skirto gydymo pobūdį ir trukmę. Pažymėtina, jog paaiškinimus apeliantas turi pagrįsti atitinkamais medicininiais dokumentais.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 57 straipsnio 4 dalimi, 80 straipsnio 1 ir 3 dalimis, teisėjų kolegija
nutaria:
Pasiūlyti T. B. pateikti įrodymus apie jo motinos pablogėjusią sveikatą nuo 2010 m. spalio 18 d. iki 2010 m. spalio 28 d.
Nustatyti terminą įrodymams pateikti – 14 dienų nuo šios nutarties išsiuntimo dienos.
T. B. prašymo nagrinėjimą atidėti iki kol bus gauta reikalaujama medžiaga.
Nutartis neskundžiama.